GO FORD GO ELECTRIC

Podróż elektrykiem, czyli zero stresu i wypoczynek podczas jazdy. Jak zaplanować długą podróż?

Materiał promocyjny

Uważasz, że dłuższa podróż samochodem elektrycznym jest stresująca i wymaga od kierowcy wielu wyrzeczeń? Najwyraźniej nie śledzisz nowości z branży motoryzacyjnej. Na drogi wyjechały już elektryki nowej generacji.

Miejski

Skonfiguruj

Prestiżowy

Skonfiguruj

Sportowy

Skonfiguruj

E-Transit

Dowiedz się więcej

konfigurator dostępny wkrótce

Komfortowa

Skonfiguruj

Sportowa

Skonfiguruj

Elegancka

Skonfiguruj

Komfortowa

Skonfiguruj

Sportowa

Skonfiguruj

Elegancka

Skonfiguruj

Elegancki

Skonfiguruj

Sportowy

Skonfiguruj

Luksusowy

Skonfiguruj

Stylowa

Skonfiguruj

Rodzinna

Skonfiguruj

Sportowa

Skonfiguruj

Podróż samochodem elektrycznym kojarzy się z nie lada wyzwaniem. Godziny planowania, szukanie punktów ładowania, zaznaczanie ich w nawigacji i przerwy co godzinę... Tak było, ale kilka dobrych lat temu. Samochody elektryczne to zdecydowanie najciekawszy segment w motoryzacji. Żaden nie rozwija się tak dynamicznie i nie zmienia z każdą kolejną premierą. Po Polsce już jeżdżą samochody elektryczne, które pozbyły się wszystkich wad, o których mogliście słyszeć. Świetnie czują się także na drogach szybkiego ruchu.

Najważniejsze pytanie. Zasięg.

To zawsze najbardziej palące pytanie w przypadku elektryków. Najlepszym przykładem samochodu nowej generacji jest Ford Mustang Mach-E. To w pełni elektryczny SUV z duszą legendarnego Mustanga, który łączy bezkompromisowe dziedzictwo mocarnego pierwowzoru z nowoczesnością. Optymalne dostrojenie parametrów w połączeniu z innowacyjnymi technologiami gwarantuje zupełnie nowe doświadczanie mobilności i pełną gotowość do wyruszenia w każdą podróż - także tą, która wiąże się z pokonaniem dalekich dystansów. Mustang Mach-E dostępny jest w kilku wersjach. Ta z największym zasięgiem (Mach-E RWD 98 KWH) może przejechać nawet 610 km na jednym ładowaniu, co zmierzono zgodnie z WLTP. Z tak imponującym wynikiem kierowca nie musi się obawiać żadnej dłuższej trasy. Nawet na drogach szybkiego ruchu, ekspresówkach i autostradach, z powodzeniem pokona kilkaset kilometrów.

Postoje planujemy więc dokładnie tak samo, jak podczas jazdy samochodem z silnikiem spalinowym. W każdej trasie trzeba przecież je robić. Specjaliści radzą, by mniej więcej co dwie godziny zjechać na parking i zafundować sobie chwilę przerwy. Pozwoli nam to odpocząć i przerwać rutynę pokonywania kolejnych kilometrów drogą szybkiego ruchu. Podczas odpoczynku powinniśmy przejść się chwilę, rozprostować nogi i rozruszać mięśnie. Po powrocie do samochodu będziemy w znacznie lepszej formie.

Fot. Materiały promocyjne

Ile trwa ładowanie samochodu w trasie?

Krótki postój to znakomita okazja do podpięcia samochodu elektrycznego do gniazdka. W Europie stacje ładowania umiejscowione są przy najważniejszych drogach. Wbrew pozorom i mitom elektryczna infrastruktura dynamicznie rozwija się także w Polsce. Z każdym miesiącem na mapie naszego kraju pojawiają się nowe punkty. Już teraz można spokojnie jechać w trasę po Polsce i nie przejmować się dostępnością ładowarek.

Ford Mustang Mach-E obsługuje szybkie ładowanie 150 kWh. Wystarczy mu 10 minut, żeby zwiększyć zasięg aż o 119 km. Kierowca z rodziną pije kawę i odpoczywa, a samochód w błyskawicznym tempie uzupełnia energię.

Mach-E ma też bardzo ciekawą funkcję. Inteligentne planowanie trasy w aplikacji FordPass pozwoli optymalnie dojechać do celu bez obaw o możliwość naładowania auta, wskazując dostępny zasięg z uwzględnieniem postojów na ładowanie. Dzięki rozbudowanej wyszukiwarce stacji w każdej chwili możesz też samodzielnie wyszukać dostępne punkty ładowania w okolicy i na trasie.

A kiedy dojedziemy do celu? Wiele hoteli ma dla swoich klientów przygotowane wallboxy. Ford Mustang Mach-E będzie naładowany i gotowy do dalszej drogi już po 8 godzinach ładowania w nocy.

Fot. Materiały promocyjne

Podczas jazdy samochodem elektrycznym zaskoczy cię komfort jazdy

Komfort jazdy samochodem z silnikiem elektrycznym znacząco różni się od tej zwykłym autem. Samochód błyskawicznie reaguje na pedał przyspieszenia. Nieważne przy jakiej prędkości zawsze ma zapas mocy i rozwija ją harmonijnie. Trudno na drodze znaleźć szybsze auto i wcale nie chodzi o dynamiczną, sportową jazdę. Tak błyskawiczne reakcje to po prostu niebywały komfort za kółkiem. Dużo łatwiej zmienić pas, kogoś wyprzedzić albo włączyć się do ruchu.

Imponuje też cisza i kultura, z jakimi to wszystko się dzieje. Nie ma mowy o szarpaniu, warczeniu czy chwili zawahania. Naprawdę jest coś w powiedzeniu, że samochodów elektrycznych nie lubi ten, kto nigdy nimi nie jeździł.

Właśnie przez to do celu zawsze dojeżdżamy wypoczęci i pełni sił. Podróżowanie elektrykiem okazuje się znacznie wygodniejsze niż klasycznym autem.

Miejski

Skonfiguruj

Prestiżowy

Skonfiguruj

Sportowy

Skonfiguruj

E-Transit

Dowiedz się więcej

konfigurator dostępny wkrótce

Komfortowa

Skonfiguruj

Sportowa

Skonfiguruj

Elegancka

Skonfiguruj

Komfortowa

Skonfiguruj

Sportowa

Skonfiguruj

Elegancka

Skonfiguruj

Elegancki

Skonfiguruj

Sportowy

Skonfiguruj

Luksusowy

Skonfiguruj

Stylowa

Skonfiguruj

Rodzinna

Skonfiguruj

Sportowa

Skonfiguruj

Na komfort wpływa jeszcze jedna rzecz

Kierowca nie musi wiedzieć, jak powstają samochody, żeby czerpać pełnymi garściami z ich zalet. Forda Mustanga Mach-E zbudowano na nowej bazie, stworzonej specjalnej z myślą o elektrykach platformie Global Electrified 1 (GE1) opracowanej przez Ford Team Edison, a to oznacza, że imponuje przestronnością. To wygodna tylna kanapa nawet dla wysokich osób oraz ogromna przestrzeń bagażowa.

Mustang Mach-E ma około 4,7 metra długości. Jest więc tylko trochę dłuższy niż kompaktowe SUV-y, a przy tym oferuje przestrzeń znacznie większego samochodu.

Na miejscu nie musisz się niczym przejmować

Samochody elektryczne mają jeszcze jedną przewagę.
Coraz więcej europejskich miast wprowadza ograniczenia w ruchu dla aut w centrach. Elektryki z takich zakazów są zwykle wyłączone, a to oznacza, że bez obaw można planować podróż do najciekawszych miejsc w danym mieście. I często nie przejmować się parkowaniem. Kolejnym z przywilejów dla kierowców e-aut jest darmowe parkowanie w strefach płatnego parkowania.

Dokładnie tak jest w Polsce.

Fot. Materiały promocyjne

Nową erę w motoryzacji widać już w rankingach sprzedaży

Samochody elektryczne wyzbyły się już wad wieku dziecięcego, a najnowsze modele to znakomita propozycja także dla osób, które lubią podróżować.

Najlepszym przykładem jest przywołany przez nas Ford Mustang Mach-E. Łączy przeszłość z przyszłością. Wyglądem i radością z prowadzenia nawiązuje do swojego słynnego protoplasty z lat 60. Technologią i napędem wybiega w przyszłość, będąc wyrazem ambicji Forda w dziedzinie elektryfikacji. Na domiar tego wszystkiego, dzięki bezprzewodowym aktualizacjom oprogramowania (Over-the-Air) wyznacza trendy elektryfikacji i wprowadza nas w nowy wymiar mobilności, w którym Mustang Mach-E - elektryczna ikona, nawet po latach użytkowania jest zawsze najnowszą i najlepszą wersją siebie. Dane dotyczące sprzedaży i zdobyte nagrody pokazują, że zarówno Polska jak i Europa czekały na takiego SUV-a.

Ford Mustang Mach-E udowadnia, że jest prawdziwym długodystansowcem - nadaje się nie tylko do eksploatacji w mieście, ale także do dalszych, elektryzujących podróży.

Dowiedz się więcej o elektromobilności
wróć do strony głównej
  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

+

Ford Mustang Mach-E

SKONFIGURUJ

Rozwiń