GO FORD GO ELECTRIC

E - Biznes i elektryczna flota. Czy opłaca się inwestować w elektromobilność w biznesie?

Materiał promocyjny

Elektromobilność to dla wielu przedsiębiorców wciąż wyzwanie. Tymczasem elektryczne samochody, podobnie jak panele słoneczne na dachu firmy, to w wielu wypadkach czysty, wymierny zysk. Nie chodzi tylko o rządowe dopłaty, ale stałe i niższe koszty eksploatacyjne. Docenią je zarówno właściciele firm działających w e-biznesie, jak i działający bardziej tradycyjnie. Wszystko dzięki innowacjom znanego producenta.

Każdy przedsiębiorca podejmując decyzje w swojej firmie pod uwagę bierze wiele czynników. Jednym z najważniejszych są perspektywy dalszego rozwoju. W Polsce na rozwój mogą liczyć zarówno tradycyjne przedsiębiorstwa, jak i te specjalizujące się w e-biznesie.

E-Rewolucja w sprzedaży...

Według specjalistów rynek e-commerce w Polsce czeka rozwój przez wiele lat. Z jednej strony wciąż nadrabiamy zaległości, gonimy kraje Zachodu o wyższym PKB. Z drugiej coraz więcej osób przekonuje się, że zakupy w e-świecie są sposobem na oszczędności czasu i pieniędzy.

Według raportu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości do roku 2023 liczba kupujących w sieci osiągnie ok. 13 mln, a rynek e-commerce wzrośnie do poziomu 70 mld zł. . Pandemia, która dla wielu branż była bolesna, branży e-commerce przyniosła nowych klientów, wiele osób przekonało się bowiem do kupowania w sieci. Nawet tych produktów, które przed kilkoma laty w internecie było kupić trudno. Dziś Polacy za pomocą witryn i aplikacji kupują nawet odzież i obuwie, żywność, a nawet rowery czy samochody.

E-Transit

Dowiedz się więcej

konfigurator dostępny wkrótce

Miejski

Skonfiguruj

Prestiżowy

Skonfiguruj

Sportowy

Skonfiguruj

Komfortowa

Skonfiguruj

Sportowa

Skonfiguruj

Elegancka

Skonfiguruj

Komfortowa

Skonfiguruj

Sportowa

Skonfiguruj

Elegancka

Skonfiguruj

Elegancki

Skonfiguruj

Sportowy

Skonfiguruj

Luksusowy

Skonfiguruj

Stylowa

Skonfiguruj

Rodzinna

Skonfiguruj

Sportowa

Skonfiguruj

...E-rewolucja w motoryzacji

„E” w handlu to nie jedyna rewolucja na rynku. Furorę robią bowiem też e-samochody. Co ciekawe nie tylko w segmencie auto osobowych. Przykładem jest tu dzieło jednego z najbardziej zasłużonych producentów na rynku. Ford zaprezentował bowiem przełomowy, bo pierwszy w pełni elektryczny samochód dostawczy. E-Transit możliwościami niczym nie ustępuje swojemu tradycyjnemu pierwowzorowi, a wręcz przeciwnie w wielu aspektach go przewyższa. Dodatkowo wyposażony jest w stały dostęp do inernetu oraz oprogramowanie, które zapewni w przyszłości wiele atrakcyjnych usług wspierających prowadzenie biznesu.

Kierowcy mogą być spokojni o zasięg. 309 kilometrów na jednym ładowaniu pozwoli dojechać do klienta, który jest pod miastem, czy często w ciągu dnia pokonywać krótsze dystanse. Przy maksymalnej ładowności wynoszącej 1758 kg i 15,1 metrów sześciennych pojemności przestrzeni ładunkowej trudno mieć jakiekolwiek wątpliwości co do tego, czy samochód sprawdzi się w praktyce. Tym bardziej, że ładowanie baterii pojazdu z 15 do 80 proc. zająć może jedynie 34 minuty.

Fot. Materiały promocyjne

Ford zadbał też o to, by E-Transit mógł być wykorzystywany przez różne branże. Przygotował wyjątkowo wiele wariantów pojazdu. Są dostępne w różnych długościach i wysokościach, czy typach takich jak van, pojedyncza kabina do zabudowy czy brygadówka.

Zysk na starcie to dopiero początek

Dlaczego warto inwestować w elektromobilność? Bo ona właścicielowi firmy po prostu się opłaca. I widoczna jest tym bardziej, im więcej samochodów wykorzystujemy. Pierwsza korzyść to rządowa dopłata. W przypadku modelu Ford E-Transit może ona wynieść nawet 70 tys. zł.

To jednak dopiero początek, bo oszczędności w korzystaniu z elektrycznego samochodu widoczne będą każdego miesiąca. Po pierwsze energia elektryczna jest tańszym „paliwem” od ropy czy benzyny. Po drugie zaś elektryczne samochody składają się z mniejszej liczby ruchomych części i mniej części zużywających się w codziennej eksploatacji. A to, jak policzyli eksperci Forda, w pierwszych trzech latach pozwala na nawet 40 proc. niższe koszty utrzymania. Trzecie źródło oszczędności to mniejsza awaryjność, która przekłada się na mniejszą liczbę przestojów, w tym tych najbardziej uciążliwych, bo niezapowiedzianych.

Taniej jest też dzięki możliwościom, jakie daje fotowoltaika. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu firmy koszty ładowania samochodu mogą spaść do minimum. Wielu przedsiębiorców łączy inwestowanie w elektromobilność z uniezależnieniem firmy od dostawców energii – własny prąd to oszczędności w pracy biura, poprawa wizerunku, włączenie się w dbanie o planetę.

Według ekspertów Forda średnia kwota oszczędności na eksploatacji może być spora, bo sięga nawet ponad 12 tys. zł. Kalkulacja bazuje na następujących wartościach: 15 000 km rocznie, zużycie paliwa 11,8 l/100 km, koszt paliwa 7,94 zł/litr, koszt energii elektrycznej 0,66 zł/kWh. Przy czym przy większym przebiegu rocznym kwota oszczędności rośnie proporcjonalnie do przejechanego dystansu.

Oszczędności nie oznaczają jednak rezygnowania z osiągów. E-Transit dostępny jest bowiem z silnikiem o mocy 184 lub 269 KM. Maksymalny moment obrotowy wynosi aż 430 Nm. Komfort, tempo przyspieszenia, moc, którą ma do dyspozycji kierowca, gwarantują świetne doznania podczas kierowania samochodem i zwiększają bezpieczeństwo przewożonego towaru i kierowcy niezależnie od panujących warunków na drodze.

Samochód dostawczy może być komfortowy. I pełen innowacji

Projektanci Forda E-Transita zadbali też o to, by był on ponadprzeciętnie wygodny. System Ford Sync 4A to łatwa kontrola nad komunikacją, klimatyzacją, rozrywką i innymi funkcjonalnościami samochodu. Do sterowania wieloma praktycznymi funkcjami pojazdu służy duży i łatwy w obsłudze, 12-calowy ekran. Inżynierowie Forda jeszcze bardziej usprawnili bezdotykowe sterowania funkcjonalnościami samochodu. Do komunikacji z kierowcą “zatrudnili” sztuczną inteligencję. Jest w stanie zrozumieć polecenia głosowe w aż 15 językach, w tym w polskim rozpoznając naturalną mowę także w języku polskim.

Wygodę i podniesioną efektywność samochodu zapewnia też inne rozwiązanie. Instalowana na smartphonach Aplikacja FordPass Pro pozwoli poznać stan techniczny pojazdu, zdalnie blokować drzwi, a nawet sprawdzić harmonogram załadunków i przygotować samochód do jazdy czy ustawić codzienny harmonogram ładowania pojazdu. Dzięki temu możemy mieć pewność, że nasze samochody są zawsze gotowe do ciężkiej pracy, a jednocześnie zapewniają odpowiedni komfort użytkowania kierowcy.

Fot. Materiały promocyjne

Równie dobrze wygląda standardowe wyposażenie. Już bez żadnej dopłaty otrzymujemy: automatyczną klimatyzację, wygodne fotele, bezprzewodową obsługę Apple CarPlay i Android Auto Czujniki parkowania z przodu i z tyłu pojazdu dla wersji VAN i Brygadowej, podgrzewaną przednią szybę, liczne systemy wspierające bezpieczeństwo takie jak system wspomagający kierowcę w unikaniu lub zmniejszaniu skutków kolizji z poprzedzającymi pojazdami, pieszymi lub rowerzystami, system wspomagający utrzymanie pojazdu na pasie ruchu, z funkcją wykrywania krawędzi jezdni, system monitorowania koncentracji kierowcy.

Samochód dostawczy często pracować musi w ciężkich warunkach, w terenie, tam, gdzie nie ma jeszcze gotowej infrastruktury – np. na budowie. E-Transit jest na to gotowy. Dzięki modułowi Pro Power Onboard auto stanie się. mobilną elektrownią dla naszych narzędzi i różnych sprzętów. Możemy je podłączyć za pomocą tradycyjnego gniazdka wbudowanego w panel.

E-Transit

Dowiedz się więcej

konfigurator dostępny wkrótce

Miejski

Skonfiguruj

Prestiżowy

Skonfiguruj

Sportowy

Skonfiguruj

Komfortowa

Skonfiguruj

Sportowa

Skonfiguruj

Elegancka

Skonfiguruj

Komfortowa

Skonfiguruj

Sportowa

Skonfiguruj

Elegancka

Skonfiguruj

Elegancki

Skonfiguruj

Sportowy

Skonfiguruj

Luksusowy

Skonfiguruj

Stylowa

Skonfiguruj

Rodzinna

Skonfiguruj

Sportowa

Skonfiguruj

Inwestowanie w elektromobilność opłaca się na wiele sposobów. W wymiarze bezpośrednim oznacza dodatkowe pieniądze na zakup pojazdu dzięki rządowej dopłacie. W bardziej długoterminowym okresie oszczędności widoczne są w kosztach eksploatacji. Samochody elektryczne, które zaprojektował Ford pozwalają nie tylko oszczędzać. Są zaprojektowane od początku z myślą o wygodzie właściciela i jego pasażerów, osiąganiu najwyższej z możliwych wydajności, najlepszych osiągów, potrzebnych do bezpiecznego przewozu towarów i komfortu kierowcy. Powodów, by przyłączyć się do elektrycznej rewolucji jeszcze nigdy nie było tak dużo.

____________________________________________________________________________________________________________________
* Źródło to rządowa strona https://www.parp.gov.pl/component/content/article/58418:e-commerce-przyszlosc-handlu-to-zacieranie-granic-miedzy-sprzedaza-online-i-offline

Dowiedz się więcej o elektromobilności
wróć do strony głównej
  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

+

Ford Mustang Mach-E

SKONFIGURUJ

Rozwiń