GO FORD GO ELECTRIC

Jak nowoczesne technologie w motoryzacji zmienią Twoją firmę?

Materiał promocyjny

Technologiczna rewolucja to nie tylko komputery i smartfony. Wielkie innowacje, które pozwalają oszczędzać pieniądze, dbać o środowisko, poprawiać poziom bezpieczeństwa i komfortu są też głównym nurtem w motoryzacji. Firmą, która innowacje wyniosła na zupełnie nowy poziom, jest Ford. Zaprezentował on bowiem dwa wyjątkowe modele – luksusowego SUV-a o przełomowym napędzie i pierwszy w swojej historii elektryczny samochód dostawczy.

Właściciele firm często zastanawiają się, w jaki sposób zwiększyć zyski, dotrzeć do nowych klientów, osiągnąć lepszą sprzedaż towarów i usług. Szukają też sposobów na oszczędności, optymalizację, lepsze wykorzystanie zasobów. Kluczem do uzyskania tych wszystkich celów jednocześnie może być nowoczesna technologia.

Technologia sprzyja firmom. Energooszczędność, efektywność, wydajność

Bez względu na to, w jakiej branży działa przedsiębiorca, nowoczesna technologia zawsze jest źródłem zysku. Nowoczesne komputery są zazwyczaj znacznie szybsze od poprzedników – wykorzystują nowe generacje procesorów, pamięci, dysków. Mniejsze zużycie energii, większa efektywność przekładają się na wymierne korzyści, takie, jak oszczędność czasu i pieniędzy. Podobnych dowodów na to, że technologie zmieniają sposób działania firm, jest więcej. Światłowodowy Internet, łączność 5G, ułatwiają dotarcie do klienta, komunikację między kontrahentami i współpracownikami.

Oblicze firm odmienia też rewolucja w motoryzacji. Z jednej strony samochody są w coraz większym stopniu naszpikowane przydatną elektroniką, z drugiej wykorzystują nowoczesne silniki. Przekonać się o tym mogą zarówno właściciele firm, którzy szukają komfortowego SUV-a klasy premium, jak i samochodu dostawczego wyróżniającego się na rynku, bo elektrycznego.

Siedmioosobowy luksus również w twojej firmie. Oto Ford Explorer Plug-In Hybrid

Firmą, która udowadnia, że technologiczne innowacje w motoryzacji mogą odmienić przedsiębiorstwo na lepsze, jest Ford. Jeden z najstarszych producentów aut do swojej oferty wprowadził bowiem wyjątkowy model. Legendarny, najlepiej sprzedający się ze wszystkich SUV-ów Forda w USA, siedmioosobowy Ford Explorer Plug-in Hybrid ma się czym pochwalić. Po pierwsze mocą, która wynosi aż 457 KM. Turbodoładowana trzylitrowa jednostka benzynowa (V6, o mocy 357 KM) z technologią EcoBoost wspierana jest przez silnik elektryczny o mocy 100 KM. Nad potężną mocą czuwa automatyczna, 10-biegowa skrzynia, która zapewnia doskonale dobraną dynamikę jazdy, niezależnie od warunków drogowych.

Po drugie Hybryda Forda ładowana z gniazdka pozwala w wyjątkowy sposób cieszyć się nie tylko potężną mocą tradycyjnego silnika, ale i oszczędnością elektrycznego napędu. Przy pełnym naładowaniu nowy Ford Explorer Plug-in Hybrid ma spory, bo wynoszący 48 km, zasięg. Inżynierowie producenta zadbali tu o wydajność w jeszcze większym stopniu, bo udało się uzyskać jeszcze efektywniejsze i automatyczne ładowanie baterii. Energia odzyskiwana jest nawet podczas hamowania, dzięki czemu wzrasta dystans, który możemy przejechać bez zużycia choćby kropli paliwa konwencjonalnego. Dzięki temu możemy przemieszczać się na codziennej trasie w mieście tym potężnym siedmioosobowym SUV-em Forda, potrafiącym holować przyczepę o masie nawet 2,5 tony zero emisyjnie, wystarczy pamiętać tylko, aby codziennie podłączyć go do firmowej lub domowej stacji ładowania.

Elegancki

Skonfiguruj

Sportowy

Skonfiguruj

Luksusowy

Skonfiguruj

E-Transit

Dowiedz się więcej

konfigurator dostępny wkrótce

Miejski

Skonfiguruj

Prestiżowy

Skonfiguruj

Sportowy

Skonfiguruj

Komfortowa

Skonfiguruj

Sportowa

Skonfiguruj

Elegancka

Skonfiguruj

Komfortowa

Skonfiguruj

Sportowa

Skonfiguruj

Elegancka

Skonfiguruj

Stylowa

Skonfiguruj

Rodzinna

Skonfiguruj

Sportowa

Skonfiguruj

Ultranowoczesny napęd. Moc benzyny i oszczędność elektryka

Ford zadbał nie tylko o najwyższej klasy nowoczesny, hybrydowy napęd, ale i o inne cechy pojazdu. W tym modelu znajdziemy bowiem manetki zmiany biegów, znane z wyższej klasy modeli sportowych. To rozwiązanie sprawdzi się nie tylko podczas pokonywania zakrętów czy jazdy w górach - daje po prostu większą przyjemność z prowadzenia pojazdu na co dzień. Dla Forda ważne są też kwestie ekologii, dlatego zmniejszył emisję dwutlenku węgla w modelu do poziomu 71g/km. Jednocześnie projektanci skutecznie popracowali nad aerodynamiką, i to w każdym możliwym aspekcie. Dla przykładu przesłona wlotu powietrza Active Grille Shutter inteligentnie chowa się w momencie przyspieszania. A to oszczędza paliwo i jeszcze bardziej zmniejsza emisję gazu cieplarnianego.

Naładujesz w firmie, domu i podróży

Ford Explorer Plug-in Hybrid do pełnego naładowania potrzebuje zaledwie sześciu godzin. Model PHEV wykorzystuje ładowanie z tradycyjnego gniazdka. Samochód może więc bez problemu zyskać pełnię mocy, stojąc na firmowym parkingu czy w domowym garażu. Czas ładowania skrócić można jeszcze bardziej, wykorzystując ładowarkę ścienną Ford Wallbox. "Do pełna" energii można wówczas "zatankować" w zaledwie trzy godziny.

Kierowcy nie muszą się też martwić o to, gdzie naładują akumulator. Aplikacja NewMotion pozwoli łatwo odnaleźć jeden z 200 tys. punktów ładowania dostępnych w całej Europie. Narzędzie to okazuje się też nieocenione w prostym i intuicyjnym zarządzaniu procesem ładowania czy płatnościami.

Technologia czuwa nad bezpieczeństwem. Poznaj Forda Explorer Plug-in Hybrid

SUV zaprojektowany przez Forda został też wyposażony w szereg zaawansowanych technologicznie funkcji, mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa podczas przemieszczania się. Jest tu i system stabilizacji toru jazdy (Trailer Sway Control), i ten ostrzegający przed kolizją czy wykrywający pieszych (Pre-Collision Assist). Daje to lepszą kontrolę na zakrętach na trasie, a w mieście pomaga w unikaniu kolizji i potrąceń.

Fot. Materiały promocyjne

Technologicznych nowinek jest w pojeździe Forda więcej. Nowoczesne pasy, które komunikują kierowcy, że któryś pasażer ich nie zapiął, zabezpieczenie przed kradzieżą z podwójnym zamkiem antywłamaniowym, monitor ciśnienia w oponach, to tylko część z nich.

Dużo przestrzeni, dużo luksusu. Ta hybryda robi wrażenie

Ford Explorer Plug-in Hybrid jest też po prostu pełen luksusu. Widać to już na pierwszy rzut oka, bo samochód został zaprojektowany tak, by podkreślić jego prestiżowy charakter. Dynamiczna bryła to nie wszystko, luksusowo i – co niezwykle istotne – przestrzennie jest również w środku. Podróżni mogą liczyć na relaks dzięki rozwiązaniom takim, jak trójstrefowa klimatyzacja, system redukcji hałasu, system 14 głośników. Nowoczesna i funkcjonalna deska rozdzielcza to tylko dopełnienie całości. Co ciekawe, w ofercie są tylko dwie wersje ST-Line i Platinium, różniące się wykończeniem wnętrza i stylistyką. Wersja ST-Line zdecydowanie dodaje sportowego charakteru, a wersja Platinium zmienia legendarnego Explorera w dostojnego, pełnego gracji SUV-a.

Dodatkowo, co jest rzadkością w segmencie samochodów luksusowych, obie wersje sprzedawane są z kompletem wyposażenia, zarówno, jeśli chodzi o systemy bezpieczeństwa, stylizacji, jak również komfortu i luksusu w trakcie podróżowania (np. wentylowane, podgrzewane fotele z funkcją masażu).

Fot. Materiały promocyjne

Elektryczna rewolucja w transporcie. E-Transit bez kompromisów

Uwagę przykuwa też drugi z modeli, które wprowadził do sprzedaży amerykański producent. Nowy Ford E-Transit to pierwszy w historii firmy w pełni elektryczny samochód dostawczy. Przynosi oszczędności nie tylko firmie, ale i środowisku. Tańszy w eksploatacji od tradycyjnej benzyny napęd elektryczny jest bowiem źródłem mniejszej emisji dwutlenku węgla.

Ford rozwiał też wątpliwości wszystkich, którzy pytają o funkcjonalność samochodu elektrycznego. Dzięki wyjątkowo pojemnej baterii – 400V i 67 kWh – nowy Ford E-Transit może pochwalić się zasięgiem wynoszącym nawet 359 km. Potężny moment obrotowy, wynoszący 430 Nm, i moc nawet 269 KM zwiększą bezpieczeństwo przewozu towarów.

Ford zadbał też o elastyczność swojej oferty, bo elektryczny "dostawczak" oferowany jest w sporej, wynoszącej aż 25, liczbie wariantów, w tym w wersji "gołego" podwozia, które można zabudować praktycznie każdym rodzajem zabudowy, znanej z tradycyjnego modelu Transita. Pojazdem można przewieźć ładunek nawet o pojemności ponad 15 metrów sześciennych.

Naładuj w firmie, w domu lub w trasie

Ford zadbał o to, by innowacyjny pojazd mógł być jak najszybciej gotowy do drogi. Dlatego też możliwe jest skorzystanie z domowego lub firmowego systemu ładowania, zapewnionego przez rekomendowaną przez producenta ładowarkę ścienną Ford Connected Wallbox. Do pełnego napełnienia baterii potrzebuje on niewiele czasu, zaledwie osiem godzin. W przypadku elektrycznego samochodu dostawczego czas ładowania jest nieco dłuższy niż w przypadku samochodu hybrydowego. Mamy tu przecież do czynienia z baterią o dużo większej pojemności, która zasila ten 3,5- lub 4,25-tonowy samochód dostawczy (dzięki nowelizacji ustawy obie wersje można prowadzić, posiadając prawo jazdy kategorii B).

Dodatkowo dzięki aplikacji FordPass Pro możemy ustawić harmonogram ładowania samochodu tak, aby nie tylko każdego dnia mieć pojazd w pełni naładowany, ale też przygotowany do jazdy tak, jak lubimy (np. nagrzany, schłodzony do odpowiedniej temperatury).

Dzięki zastosowaniu modułu szybkiego ładowania stałoprądowego w dalszej trasie można naładować baterię błyskawicznie. Wykorzystując pełen potencjał ładowania, baterię naładujesz do 80 proc. w 34 minuty, zyskując dzięki temu nawet 215 km dodatkowego zasięgu.

Ford jest też w pełni kompatybilny z wieloma publicznie dostępnymi stacjami ładowania w Polsce (jest ich blisko 2000). Podczas jazdy nie należy też martwić się o to, czy dojedziemy pod wskazane miejsce dowozu lub odbioru towaru. Najkrótszą trasę pomoże znaleźć dedykowana, intuicyjna aplikacja. Dzięki systemowi SYNC 4.0a i wbudowanej aplikacji pozwalającej na zaplanowanie trasy i wyszukaniu dostępnych ładowarek, to komputer zadba o komfort Twojej podróży i o to, by nie zabrakło energii w baterii, pozwalając Tobie skupić się tylko na bezpiecznym dostarczeniu towaru. Nie ma też problemu, by Ford E-Transit został naładowany w domu. I to zarówno z domowego gniazdka, jak i przy pomocy przyspieszającej proces ładowarki Wallbox.

Fot. Materiały promocyjne

Samochód dostawczy? To nie znaczy, że nie może być luksusowy i nowoczesny

Projektanci Forda zadbali o to, by dostawczy Ford E-Transit był jak najbardziej przyjazny pasażerom i kierowcy. Do ich dyspozycji jest system komunikacji i rozrywki Ford SYNC 4.0a. Sterować muzyką czy rozmowami można za pomocą wygodnego, bo 12-calowego ekranu. System posiada kolejny ulepszony poziom sztucznej inteligencji wbudowany w samochód, który rozumie polecenia głosowe. Ford "zatrudnił" do współpracy z samochodem nowoczesną technologię – do planowania tras wykorzystywane jest narzędzie działające w chmurze.

Warto, by nowy E-Transit stał się elementem floty firmy. Ale już przy zakupie jednego egzemplarza klienci uzyskują dostęp do wyjątkowego narzędzia. Fordpass Pro pozwala planować wszelkie prace serwisowe i naprawy. A to pozwoli uniknąć przestojów. Ułatwi też kontrolę nad stanem technicznym pojazdu, z którego korzystać przecież mogą różni kierowcy.

Pierwszy w pełni elektryczny "dostawczak" Forda zmienia też dotychczasową filozofię korzystania z samochodu. Do tej pory pojazd stawał się z każdym dniem coraz mniej nowoczesny. Ford postanowił to zmienić, wprowadzając automatyczną aktualizację oprogramowania (Ford Power-Up: Over-The-Air-Update), dzięki któremu istniejące funkcjonalności są ulepszane, a w przyszłości mogą pojawić się nowe. System wykryje też niektóre potencjalne usterki i zadba o ich eliminację.

Elegancki

Skonfiguruj

Sportowy

Skonfiguruj

Luksusowy

Skonfiguruj

E-Transit

Dowiedz się więcej

konfigurator dostępny wkrótce

Miejski

Skonfiguruj

Prestiżowy

Skonfiguruj

Sportowy

Skonfiguruj

Komfortowa

Skonfiguruj

Sportowa

Skonfiguruj

Elegancka

Skonfiguruj

Komfortowa

Skonfiguruj

Sportowa

Skonfiguruj

Elegancka

Skonfiguruj

Stylowa

Skonfiguruj

Rodzinna

Skonfiguruj

Sportowa

Skonfiguruj

E-Transit jest na tyle nowoczesny, że pozwala nawet na zdalne uruchamianie. Pracownicy firmy zasługują przecież na luksus ustawienia temperatury w kabinie, zanim ruszą w drogę. To poprawia nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo – kierowca może skupić się na tym, co najistotniejsze.

Jak widać nowoczesna technologia to nie tylko komputery i smartfony. Jednym z największych motorów napędzających rozwój firmy mogą być odpowiednio dobrane samochody. Po nowoczesne rozwiązania, które pomagają oszczędzać, zwiększają efektywność, prestiż a przy okazji chronią środowisko, warto sięgnąć już dziś.

Dowiedz się więcej o elektromobilności
wróć do strony głównej
  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

+

Ford Mustang Mach-E

SKONFIGURUJ

Rozwiń

Rozwiń