GO FORD GO ELECTRIC

Technologie, które wyprzedziły swoje czasy. Kiedyś nikt się ich nie spodziewał w samochodach

Materiał promocyjny

Zastanawialiście się kiedyś jak będzie wyglądać przyszłość motoryzacji? A co jeśli dzieje się ona właśnie teraz na naszych oczach? Oto technologie Forda, które wyprzedziły swoje czasy, dając spojrzenie na to, w którą stronę zmierza motoryzacja.

Funkcjonalność, bezpieczeństwo, komfort czy osiągi? Która z tych cech jest najistotniejsza w samochodzie? Wszystkie. To dlatego, że kierowcy w dzisiejszych czasach potrzebują aut kompletnych, sprawdzających się w każdych sytuacjach. Producenci starają się tworzyć auta, które będą uniwersalne do granic możliwości, ale to działanie jest odpowiedzią na potrzeby klientów. To właśnie dlatego w ofercie pojawiają się chociażby crossovery z osiągami zarezerwowanymi niegdyś tylko dla samochodów sportowych.

Miejski

Skonfiguruj

Prestiżowy

Skonfiguruj

Sportowy

Skonfiguruj

E-Transit

Dowiedz się więcej

konfigurator dostępny wkrótce

Komfortowa

Skonfiguruj

Sportowa

Skonfiguruj

Elegancka

Skonfiguruj

Komfortowa

Skonfiguruj

Sportowa

Skonfiguruj

Elegancka

Skonfiguruj

Elegancki

Skonfiguruj

Sportowy

Skonfiguruj

Luksusowy

Skonfiguruj

Stylowa

Skonfiguruj

Rodzinna

Skonfiguruj

Sportowa

Skonfiguruj

Nowoczesne technologie kanwą sukcesu

Zamknięcie w jednym nadwoziu dwóch cech, które na pierwszy rzut oka są sobie przeciwstawne - właśnie tak można opisać proces tworzenia uniwersalnego samochodu. I choć uniwersalność ma niejedną twarz i różne może przybierać formy, to jest jeden wspólny mianownik, który je wszystkie łączy. To oczywiście nowoczesne technologie, bez których nie byłoby możliwe stworzenie tak elastycznej charakterystyki samochodu. A jakie technologie stoją za sukcesami modeli Forda?

Fot. Materiały promocyjne

Kierowca i samochód - jak sprawić by tworzyli jedność?

Poczucie jedności z własnym samochodem to coś, czego pożąda wielu kierowców. Jak w każdej relacji, najważniejsza jest dobra komunikacja. To właśnie tu jest miejsce dla technologii FordPass będącej pomostem między pojazdem a użytkownikiem. Dzięki dedykowanej aplikacji możesz zdalnie uruchomić pojazd, aby ten czekał na ciebie gotowy do drogi. Nagrzany, lub schłodzony - w zależności od potrzeb. Zdarza się, że nie masz pewności czy zamknąłeś swoje auto? Nie ma potrzeby do niego wracać. Sprawdzisz to w aplikacji, a jeśli auto jest otwarte, zamkniesz je zdalnie jednym kliknięciem. Dzięki FordPass możesz także śledzić lokalizację swojego pojazdu, zarówno podczas postoju, jak i podczas jazdy.

Aby nie tracić czasu, cel podróży możesz wprowadzić w aplikacji na swoim telefonie, a następnie przesłać go do nawigacji w samochodzie. Dzięki tej funkcji, możliwe jest zaplanowanie trasy jeszcze przed wyjściem z domu, tak aby po wejściu do samochodu, po prostu ruszyć w drogę do wybranego celu. Podczas jazdy twoje auto będzie rejestrowało dane dotyczące podróży, takie jak pokonana odległość, średnia prędkość czy spalanie, ale także dotyczące stylu jazdy, jak płynność hamowania czy pokonywania zakrętów. Dzięki tym funkcjom, możesz mieć wszystkie swoje podróże pod kontrolą oraz monitorować eksploatacje pojazdu.

Fot. Materiały promocyjne

Fordpass to także łączność samochodu ze światem

Samochody komunikujące się ze sobą. Choć brzmi to jak wizja przyszłości, to w Fordzie jest teraźniejszością. Dzięki strumieniowi danych przesyłanym między wszystkimi pojazdami Forda podłączonymi do sieci, kierowca otrzyma zawczasu informacje o zagrożeniach na drodze. Technologia ta rozpoznaje roboty drogowe oraz korki w oparciu o zachowanie innych pojazdów, a kierowca otrzymuje odpowiednie powiadomienie na ekranie. Nieustanny przesył informacji pozwala także na lepszą pracę nawigacji, która będzie mogła wyznaczyć trasę mniej zatłoczoną drogą i finalnie skrócić czas podróży.

Nie martw się o ładowanie. Ford zaplanuje je za ciebie

FordPass nabiera dodatkowej funkcjonalności w pojazdach elektrycznych oraz hybrydach typu plug-in. Wystarczy ustawić cel podróży, a aplikacja zadba o odpowiednie zaplanowanie postojów, podczas których będzie można doładować baterie. Dodatkowo specjalny algorytm obliczy zasięg z uwzględnieniem postojów na ładowanie, dzięki czemu kierowca będzie mógł skupić się wyłącznie na jeździe. Gdyby jednak chciał, może bez problemu przejrzeć wszystkie publiczne stacje ładowania w okolicy lub na trasie. Jeśli nie zrobi tego sam, Ford pokieruje go do odpowiedniego punktu ładowania, kiedy zajdzie taka potrzeba.

Fot. Materiały promocyjne

Samochód z przyszłości nie ma kluczyka

Poruszając temat technologii nie da się przejść obojętnie obok najnowocześniejszego pojazdu Forda -
Mustanga Mach-E. To właśnie w nim znajdziemy rozwiązania, które sprawiają wrażenie, jakby były z przyszłości. A w przyszłości kluczyk może okazać się zbędnym elementem w kontekście używania samochodu. Mach-E dysponuje technologią, która już dzisiaj pozwala na zostawienie kluczyków w domu.
Wystarczy smartfon i aplikacja FordPass, która posiada funkcję "telefon jako klucz". Po jej aktywowaniu pojazd będzie nawiązywał łączność z telefonem, jeśli ten znajdzie się w pobliżu, a do otworzenia drzwi potrzebne będzie jedynie naciśnięcie przycisku, który zastępuje klasyczną klamkę. Mustang Mach-E na podstawie telefonu rozpoznaje użytkownika i dopasowuje do niego wszystkie zapamiętane ustawienia jak m.in. położenie fotela czy lusterek, ale także ulubioną stację radiową, ustawienia oświetlenia kabiny czy wyświetlaczy.

To nie koniec nowinek. Może się przecież zdarzyć tak, że bateria telefonu się rozładuje, a kluczyki będą znajdowały się kilkadziesiąt kilometrów od auta. W tej sytuacji na ratunek przychodzi technologia, która pozwala na otworzenie drzwi przy użyciu klawiatury. Brzmi dziwnie? Być może, ale to bajecznie proste i praktyczne rozwiązanie. Klawiatura to tak naprawdę dotykowy panel wbudowany w słupek drzwi, który pojawia się po jego dotknięciu. Wystarczy wpisać 8-cyfrowy kod i drzwi otwarte. Świetne rozwiązanie dla zapominalskich, którzy często wychodzą z domu bez kluczyka do auta. Przy pomocy klawiatury można również otworzyć przednią oraz tylną przestrzeń załadunkową, a także zamknąć pojazd.

Miejski

Skonfiguruj

Prestiżowy

Skonfiguruj

Sportowy

Skonfiguruj

E-Transit

Dowiedz się więcej

konfigurator dostępny wkrótce

Komfortowa

Skonfiguruj

Sportowa

Skonfiguruj

Elegancka

Skonfiguruj

Komfortowa

Skonfiguruj

Sportowa

Skonfiguruj

Elegancka

Skonfiguruj

Elegancki

Skonfiguruj

Sportowy

Skonfiguruj

Luksusowy

Skonfiguruj

Stylowa

Skonfiguruj

Rodzinna

Skonfiguruj

Sportowa

Skonfiguruj

SYNC 4A - system, który uczy się od kierowcy

SYNC 4A to nowoczesny system informacyjno-rozrywkowy, który zadebiudował w Fordzie Mustangu Mach-E. Obsługiwany jest przez znakomity 15,5-calowy ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości, który daje duże możliwości personalizacji wyświetlanych treści, tak aby dopasować je do potrzeb kierowcy. Duża powierzchnia robocza pozwoliła na wdrożenie funkcji dzielonego ekranu, co umożliwia zarządzanie kilkoma funkcjami jednocześnie, bez potrzeby wchodzenia do menu.

Dzięki funkcji uczenia maszynowego, system SYNC 4A uczy się aktywności użytkownika, analizując jego aktywność. Pozwala to automatycznie dostosowywać wyświetlane treści oraz inteligentnie dobierać przedstawiane sugestie, aby korzystanie z systemu było dla kierowcy intuicyjne oraz przyjemne. Uczy się także system rozpoznawania mowy, który dzięki stałej łączności z siecią uzupełnia swoją bazę danych, aby zapewnić jeszcze lepsze działanie. Za jego pomocą można kontrolować systemy rozrywki, nawigacji czy oświetlenie i klimatyzację.

Fot. Materiały promocyjne

Zawsze aktualne dane

SYNC 4A na bieżąco aktualizuje się za pośrednictwem chmury, co oznacza zawsze aktualne dane. Ma to szczególne znaczenie w kontekście nawigowania oraz informacji o ruchu drogowym. Dzięki temu samochód jest w stanie lepiej planować trasy. Bierze przy tym pod uwagę także pozostały zasięg, pogodę oraz styl jazdy kierowcy, więc jest w stanie wybrać najlepszą drogę do celu. Na pokładzie znajdziemy także system Intelligent Range, który bierze pod uwagę dane z innych pojazdów elektrycznych Forda, które pokonały już daną trasę.

Rozwinięte systemy bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo to bardzo ważny aspekt każdej podróży, a technologia Forda wspomaga kierowcę w prowadzeniu i dba o bezpieczeństwo wszystkich podróżujących. Dzięki licznym czujnikom i kamerom rozmieszczonym dookoła pojazdu, systemy są w stanie dokładnie monitorować otoczenie, a w razie wystąpienia zagrożenia ostrzegać kierowcę, lub zadziałać bezpośrednio na układ napędowy i kierowniczy, aby zapobiec zderzeniu. W wielu sytuacjach pomocny okaże się także adaptacyjny tempomat z funkcją STOP and GO, który pozwala utrzymywać zadaną prędkość i zadany odstęp od poprzedzającego pojazdu, a także wznowić jazdę po zatrzymaniu, kiedy będzie to możliwe.

Technologia jutra, którą widzimy już dziś

Nowoczesna technologia to nieodłączny element wszystkich nowych pojazdów marki Ford. Dzięki niej, samochody stają się lepsze, praktyczniejsze i bardziej funkcjonalne oraz co ważne, czynią ich użytkowanie codzienną przyjemnością.

Dowiedz się więcej o elektromobilności
wróć do strony głównej
  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

+

Ford Mustang Mach-E

SKONFIGURUJ

Rozwiń